اهمیت مهارت های فروش موثر

متخصصان فروش موثر دارای طرز فکر خاصی هستند که به همان اندازه رقابتی و مفید است. برخی از مهارت‌ها فروشندگان را قادر می‌سازد فرصت‌ها را شناسایی کنند، با مشتریان ارتباط برقرار کنند، مصرف‌کنندگان را متقاعد به عمل کنند و فروش را ببندند. چه در حال پیوستن به نیروی کار یا انتقال به حرفه فروش باشید، مهم است که ویژگی های مورد نیاز برای بهبود مهارت های فروش خود را درک کنید. مهارت‌های فروش را بیاموزید، نمونه‌هایی از مهارت‌های فروش کلیدی را با نکاتی در مورد بهبود آنها مرور کنید، و راه‌هایی را برای گنجاندن آنها در پوشش نامه و رزومه خود در حین جستجوی شغل فروش مرور کنید.

مهارت های فروش چیست؟

مهارت‌های فروش، ویژگی‌ها و شایستگی‌هایی هستند که نمایندگان فروش برای حمایت از مشتریان در خرید و حل مسائل به آن‌ها وابسته هستند. فروشندگان موثر اذعان دارند که ایجاد یک تجربه خریدار موفق از بسیاری از مهارت‌های بین فردی استفاده می‌کند، بیش از رضایت مشتری از خریدشان است و با تعامل کلی برند سروکار دارد. مشتریان به دنبال تعامل با کیفیت و تجربه خرید رضایت بخش هستند. فروشندگان ماهر این خدمات را با استفاده از ترکیبی از تکنیک ها و دانش ارائه می کنند تا نیازهای مشتری را شناسایی کرده و به صورت جداگانه با آنها ارتباط برقرار کنند.

یک تجربه خرید مثبت بر وفاداری به برند با مشتریان تأثیر می‌گذارد، احتمال ارجاع مشتریان فعلی به مشتریان جدید را بهبود می‌بخشد و به تحقق اهداف فروش کمک می‌کند.

نمونه هایی از مهارت های فروش

آگاهی از مهارت های اساسی فروش، شما را برای موفقیت در ارتباط با مشتریان و کمک به آنها برای خریدی با کیفیت که نیازهای آنها را برآورده می کند، آماده می کند. برای درک مهارت های مورد نیاز برای فروش، مهارت ها و ویژگی های اصلی زیر را مرور کنید.

گوش دادن فعال

یک مهارت کلیدی فروش که برای موفقیت در صنعت فروش رقابتی لازم است، گوش دادن فعال است. قوی ترین افراد ارتباطی شنوندگان قوی هستند. با حفظ تماس چشمی، داشتن حالت بدنی باز، لبخند زدن و تکان دادن سر در صورت لزوم و پرسیدن سوالاتی برای درک، مهارت های شنیداری قوی را برای مشتریان خود نشان دهید.

ابتکار عمل

یک مهارت مهم فروش و کیفیت رهبری ابتکار است. اقدام و نشان دادن اصالت و تدبیر هنگام کمک به مشتریان نشان می دهد که شما توانایی دارید و به شما اعتبار نزد مشتریان، همکاران و سرپرستان می دهد.

یکدلی

درک احساسات و دیدگاه های دیگران به نمایندگان فروش کمک می کند تا بر نیازهای مشتری تمرکز کنند. نشان دادن همدلی با اعتبار بخشیدن به احساسات و عقاید دیگران باعث ایجاد اعتماد می شود.

مهارت های ارتباط کلامی

صحبت کردن به طور واضح، مختصر و هدفمند پیامی از اعتماد به مشتریان شما را منتقل می کند و می تواند به ایجاد یک رابطه قابل اعتماد کمک کند. یک رابطه سالم با مشتریان می تواند نتیجه فروش شما را بهبود بخشد و مزیت رقابتی را در صنعتی برای شما فراهم کند که اغلب بر اساس عملکرد فروش، کارمندان را با کمیسیون یا پاداش پرداخت می کند.

مثبت بودن

یک رویکرد خوش بینانه به فروش باعث ایجاد یک محیط کاری مثبت و ایجاد روابط قوی و محترمانه با مشتریان و همکاران می شود. با ابراز قدردانی از وقت خود، دعوت کننده لبخند بزنید تا صمیمی باشید و با دیگران تعامل واقعی داشته باشید. این حرفه ای است و یک ملاحظات جزئی است که باعث احترام می شود و به مشتریان کمک می کند تا به تخصص و دانش شما اطمینان داشته باشند.

مدیریت زمان

روزانه به موقع سر کار حاضر شوید، ضرب الاجل ها را به طور مداوم رعایت کنید، و وظایف را اولویت بندی کنید تا اخلاق کاری قوی و سطح حرفه ای خود را نشان دهید.

تفکر انتقادی

مهارت های حل مسئله جزء ضروری موفقیت در اکثر حرفه ها هستند. تفکر انتقادی به عنوان یک مهارت فروش به هنگام کار با مشتریان برای حل مسائل و مدیریت تعارض کمک می کند. متخصصان فروش ماهر می‌توانند مخالفت‌های اصلی مشتریان را که ممکن است برای بستن یک فروش داشته باشند، بیابند، راه‌های خلاقانه‌ای برای عبور از موانع پیدا کنند و مشتریان را به سمت یک راه‌حل معقول راهنمایی کنند.

خود تنظیمی

قدرت متقاعدسازی یک مهارت فروش قوی هنگام کار با مشتریان، همکاران و یافتن انگیزه درونی است. متخصصان فروش می‌دانند که برای تأثیرگذاری بر خرید مشتری و فروش متقابل برای بهبود فروش چه باید بگویند. شما ارزش خود را به عنوان یک همکار با حمایت از تلاش های دیگران و تمرکز بر ارزش کار گروهی نشان می دهید.

تطبیق پذیری

تطبیق با تغییر در محل کار یک مهارت فروش است که ذهنیت رشد را ثابت می کند که در بازار کار امروزی ارزشمند است. نیازها و علاقه‌مندی‌های مشتریان همیشه در حال تغییر است و توانایی تنظیم رویکرد خود برای فروش یا ایجاد پیشنهادهایی برای فروش بزرگ‌تر برای موفقیت مهم است.

معتبر بودن

اگر برای ایجاد اعتماد و اعتبار وقت بگذارید، مشتریان بیشتر به توصیه ها و نظرات شما توجه خواهند کرد. اصالت توانایی وفادار ماندن به اخلاقیات، ارزش ها و معیارهای تثبیت شده خود است. فروشندگان معتبر صداقت و اعتماد به نفس را نشان می دهند.

چگونه مهارت های فروش را ارتقا دهیم؟

برای رسیدن به سهمیه فروش یا فراتر از آن، یا متمایز کردن خود از رقبا، از این نکات برای بهبود مهارت های فروش خود استفاده کنید.

آینه کاری را تمرین کنید. از همان عبارات و زبانی استفاده کنید که مشتریانتان هنگام بحث در مورد گزینه‌ها استفاده می‌کنند و مهارت‌های ارتباط غیرکلامی را با بازتاب زبان بدن آنها تمرین کنید تا نشان دهید که ایده‌ها و مقاصد شما با آنها همسو است.
با نیت گوش کن برای درک کامل پیام، بر آنچه دیگران می گویند تمرکز کنید. هنگام صحبت کردن، یادداشت بردارید یا نکات صحبت را بنویسید، تا بتوانید زمانی که نوبت صحبت کردن است، متفکرانه پاسخ دهید. می‌توانید با بازنویسی نکات کلیدی آن‌ها شروع کنید تا مشخص شود که در حال گوش دادن هستید. این همچنین به آنها کمک می کند تا ایده ها یا ارتباطات نادرست را روشن کنند.
هر چه می توانید یاد بگیرید. تحقیقات پس زمینه ای را در مورد مشتریان انجام دهید، به خصوص در هنگام تماس سرد. هر گونه داده عملکرد موجود را جستجو کنید، اطلاعات را تجزیه و تحلیل کنید، و به طور خلاصه به یافته های خود اشاره کنید تا تخصص و علاقه خود را مشخص کنید.
جایی برای پیشرفت پیدا کنید. اهدافی را برای خود تعیین کنید تا پیشرفت کنید، حتی زمانی که عملکرد خوبی دارید. اهداف کوتاه مدت متمرکز به شما کمک می کند تا به سمت اهداف بلندمدت حرکت کنید و می تواند مشتریان و سرپرستان را تحت تاثیر قرار دهد.
بازخورد بخواهید از همکاران و مدیران نظر بخواهید. این نشان می دهد که شما برای ایده های آنها ارزش قائل هستید و باعث می شود آنها احساس اعتبار کنند. پذیرش انتقاد سازنده شما حرفه ای است و می تواند بینشی به شما بدهد که ممکن است هنگام ارزیابی خود از دست بدهید. وقتی از یک سرپرست درخواست بازخورد می‌کنید، ارتباطات را باز می‌کنید و می‌توانید خود را برای نقش رهبری در آینده قرار دهید.

مهارت های فروش در محل کار

نمایندگان فروش قوی دارای شخصیت کاریزماتیک هستند و می توانند به صورت پویا و موفق با افراد زیادی ارتباط برقرار کنند. از این نکات در محل کار برای نشان دادن مهارت های خود استفاده کنید.

تجربیات جدید را بپذیرید. پذیرای چالش های جدید باشید و از آنها به عنوان فرصت های یادگیری و فرصت های رشد استقبال کنید.
روی کار تیمی تمرکز کنید. به دیگران انگیزه دهید و وقتی موفق شدند به آنها تبریک بگویید. این باعث ایجاد رابطه می شود و ارزش کار گروهی را نشان می دهد.
مسئولیت را بر عهده بگیرید. به خصوص اگر به دنبال تحرک رو به بالا هستید، در محل کار برای انجام کارهای اضافی داوطلب شوید تا تجربه کسب کنید. برای موفقیت خود اعتبار قائل شوید، اما شکست ها را نیز به رسمیت بشناسید و از آنها به عنوان ابزار یادگیری برای بهبود استفاده کنید.
خودت را به چالش بکش. همیشه پیشرفت کنید و برای نشان دادن اخلاق کاری قوی و ارزش خود، بهتر از قبل تلاش کنید
به عنوان یک کارمند
شبکه. با دیگران در اطراف خود کار کنید و واقعاً به آنها علاقه مند شوید تا یک شبکه قدرتمند پشتیبانی در محل کار ایجاد کنید. وقتی بخش ها و افراد مختلف به طور هماهنگ برای یک هدف کار می کنند، شانس موفقیت افزایش می یابد.

چگونه مهارت های فروش را برجسته کنیم

هنگام جستجوی یک موقعیت جدید یا انتقال به حرفه فروش، روی مجموعه مهارت هایی تمرکز کنید که شما را به عنوان یک نامزد واجد شرایط برای شغل فروش مورد نظرتان معرفی می کند. در اینجا روش هایی وجود دارد که می توانید مهارت های فروش خود را هنگام درخواست و مصاحبه برای یک موقعیت در فروش برجسته کنید.

مهارت های فروش را در جلد نامه برجسته کنید

نامه پوششی که رزومه و درخواست شغلی شما را همراهی می کند، معمولاً اولین برداشتی است که یک مدیر استخدام از نوع حرفه ای فروش شما دارد. از آن به عنوان فرصتی برای برجسته کردن چند ویژگی کلیدی خود استفاده کنید که با وظایف و مسئولیت‌های موجود در شرح شغل برای موقعیتی که درخواست می‌کنید مطابقت دارد. با استفاده از داده‌های عددی و ارائه شواهد آماری از پیشرفت تلاش‌هایتان، جزئیات مرکزی در مورد دستاوردهای خود در فروش (یا سایر نمونه‌های مرتبط) ارائه دهید.
بیشتر بدانید: الگوی نامه جلد فروش

مهارت های فروش را در رزومه برجسته کنید

رزومه شما به عنوان تصویری جامع از مهارت ها، ویژگی ها و تجربه کاری شما عمل می کند. مهارت های نوشتاری قوی خود را با اطلاعات سازماندهی شده در این سند ایجاد کنید. مطالبی را در مورد سابقه کاری و توانایی های خود در فروش به طور مختصر با نکات مهم و سرفصل های واضح بگنجانید.

مهارت های فروش را در مصاحبه شغلی برجسته کنید

در طول مصاحبه شغلی، توانایی های فروش خود را با استفاده از مهارت های ارتباط کلامی موثر در پاسخ به سوالات مستقیم، واضح و با جزئیات مرتبط نشان دهید. با مدیر استخدام تعامل کنید تا با انتقال داستان شغلی منحصر به فرد خود با اشتیاق و اشتیاق، تعهد خود را به صنعت نشان دهید.

بیشتر بدانید: تکنیک های فروش برای مصاحبه شغلی بعدی شما

مهارت‌های فروش که برای موفقیت به آن‌ها نیاز دارید، مختص موقعیت شما و نحوه استفاده از مهارت‌هایتان است. شما می توانید بسیاری از مهارت های فروش مورد نیاز را تمرین کنید و آنها را از طریق آموزش در حین کار، فرصت های داوطلبانه، یا دوره های آموزش مداوم و سایر آموزش های حرفه ای بهبود بخشید. تعهد شما به بهبود مستمر می تواند به شما در موقعیت شغلی فروش رویاهایتان کمک کند. شرکت هایی را که بر اساس مکان، عنوان شغلی و صنعت استخدام می کنند، کشف کنید.